اکشن بلاک اینستاگرام + رفع بلاکی اینستا

۶۲

اینستاگرامم را گشوده می کنم. مثل مدام پست‌های گزینه عشق و علاقه‌ام را روی کاغذ می بینم. یادگرفتن صفر تا ۱۰۰ بهینه سازی! اولی چیزی که توجهم را جلب می‌نماید. ناخودآگاه پیش از این‌که ویدیو را ببینم لایکش می کنم. خبری از قلب قرمز‌رنگ وجود ندارد! چه اتفاقی افتاده؟ پیام بلاک اینستاگرام را روی شیت می بینم که روزم را وخیم می‌نماید. اینجانب از طرف اینستاگرام بلاک گردیده‌ام!!! اکنون برای رفع بلاک اینستاگرام می بایست چه کنم؟

حقیقتا دیدن پیام بلاک خیلی ناگوار میباشد. به همین خیال و خاطر ما تصمیم گرفتیم در‌این نوشته‌ی‌علمی هر چیزی که در باب بلاک و رفع بلاک اینستاگرام موردنیاز میباشد بدانید را بگوییم. پس بیایید سریع‌خیس به سراغ ماجرا بلاک و بلاک شدن در اینستاگرام برویم.

بلاک اینستاگرام یا این که به عبارتی اکشن بلاک(Action block) چه است؟
پیش از این‌که به سراغ طریق‌های رفع بلاک اینستاگرام و دلایلش برویم، بگذارید ببینم به هیچ عنوان بلاک اینستاگرام از کجا میاید؟

بلاک اینستاگرام یعنی هنگامی شما کاری کرده‌اید که اینستاگرام خوشش نیامده میباشد. آن گاه هم میزند و شمارا بلاک می‌نماید. بلاک شدن هم معمولا خیلی ناگهانی واقعه می‌ افتد. اینستاگرام برای بلاک کردن هیچ هشداری نمی‌دهد. شما وقتی میفهمید بلاک گردیده‌اید که خیر میتوانید لایک فرمایید خیر کامنت بگذارید و خیر کسی را فالو فرمایید. آن گاه هم پیامی مثل تصویر پایین را می بینید.

اکشن بلاک اینستاگرام

اما بلاک شدن سبک‌های مختلفی داراست، که تحت‌خیس راجع بهش حرف می کنیم.

اکنون این‌که چرا اینستاگرام شمارا بلاک می‌نماید، دلایلش متفاوت میباشد که در‌پی نوشته‌علمی تمامی مورد ها را میگوییم.

چرا اینستاگرام یک حساب را بلاک می‌نماید؟
در شرایط کلی دلیلش این میباشد که شما کاری کرده‌اید که با الگوریتم‌های اینستاگرام منطبق نداشته. به همین ادله اینستاگرام تصمیم میگیرد که مدتی کار نکنید. احتمالا با این عمل قصد تنبیه کردن کاربرها را دارااست. ما در عصر آموزشی مرحله به مرحله اینستاگرام، هر چیزی که در امر اینستاگرام بایستی بدانید را گفته‌ایم. از ایجاد حساب گرفته تا رفع اکشن بلاک و ریپورت تا توسعه یافته‌ترین پیکربندی. سفارش می کنم زمان ذیل را از دست ندهید:

موقع عمل با اینستاگرام همیشه براتون پرسش پیش میاد؟‌
ما در عصر مرحله به مرحله اینستاگرام قراره به همگی پرسش‌ها و مشکلاتتون در رابطه فعالیت با اینستاگرام پاسخ بدیم. مهیا ماهر شدن میباشید؟
برای مشورت بدون پول تماس حاصل نمایید:
۰۲۱-۴۱۸۹۷۱۱۱ (داخلی ۳)
۱- بیش تر از حد فالو و آنفالو کردن
خب بایستی بیان‌کنم که اینستاگرام از این‌که کاربرها در یک روز یا این که یک ساعت، تعداد فالو کردن و آنفالو کردنشان زیاد باشد، خوشش نمی‌آید. به همین خیال هم حساب این اشخاص را بلاک می‌نماید.

۲- بیشتراز حد لایک کردن
در صورتیکه شما در روز بیشتراز حد پست‌های سایر را لایک فرمائید، اینستاگرام عصبانی میگردد! زمانی شما در روز تعداد لایکتان از حد مجاز بیرون خواهد شد، اینستاگرام شما‌را اسپم فرض می‌نماید و بلاکتان می‌نماید.

۳- زیاده‌روی در هشتگ
در شرایطی که در به کارگیری از هشتگ در کپشن‌ پست‌ها و استوری زیاده‌روی فرمائید، اینستاگرام شمارا بلاک می‌نماید.

۴- تکرار زیاد یک کامنت در پست‌ها
کامنت تکراری پایین یک پست، یا این که پست‌های مختلف سبب بلاک شدن اکانتتان از طرف اینستاگرام می شود.

برای این‌که محدودیت لایک، فالو، هشتگ و پست گذاشتن را ظریف‌خیس بفهمید، ما در نوشته‌ی علمی محدودیت فالو در اینستاگرام همگی آنچه موردنیاز میباشد بدانید را فراهم کرده‌ایم.

۵- به کارگیری از ربات اینستاگرام
خیلی از حساب‌ها از ربات‌ها برای ارتقا فالوور، ارتقا لایک و… به کارگیری می‌نمایند. ولی الگوریتم‌های نو اینستاگرام شدیدا با به کار گیری از ربات مخالف میباشد. پس در صورتی از ربات‌های اینستاگرامی به کار گیری کردید، درانتظار بلاک شدن از سمت اینستاگرام باشید.

۶- ورود به حساب اینستاگرام با دستگاه یا این که IP متعدد
در‌حالتی که شما با دستگاه یا این که نشانی IP متفاوتی وارد اکانتتان گردید، از طرفی نتوانید پیامک یا این که پست الکرونیکی تشخیص نام‌و‌نشان را تایید فرمایید؛ اینستاگرام مشکوک می شود. یعنی حدس می زند احتمالا این فعالیت هکرها باشد و اکانتتان را بلاک می‌نماید.

۷- ریپورت شدن حساب
خب یک کدام از عارضه ها واضحی که اینستاگرام حساب شمارا بلاک می‌نماید؛ ریپورت شدن میباشد. ریپورت شدن یعنی این‌که فالوورها به هر دلیلی از شما به اینستاگرام گلایه نمایند.

۸- گذاشتن پست‌های غیر اخلاقی
در حالتی که پستی منشتر فرمایید که اینستاگرام غیر اخلاقی بودنش را تشخیص دهد، احتمال اکشن بلاک شدنتان بالاست. حال این پست‌های غیر اخلاقی چه چیزهایی می باشند؟ به عنوان مثال محتواهای جنسی، خشونت آمیز، عکس‌های لخت و…

۹- نقض حقوق و دستمزد اسکن رایت
شما می بایست محتواهایی پست نمایید که خودتان ایجاد کرده‌‌اید. یعنی از جایی اسکن نکرده باشید. در صورتی احیانا پستی را اسکن کردید، به طبع آن پیج را تگ فرمایید. اما در‌صورتی‌که مالک محتوا، اسکن کردنش را مجاز کرده‌با‌شد، مشکلی پیش نمی‌آید. البته در غیر اینصورت احتمال بلاک شدن از سمت اینستاگرام وجود دارااست.

گونه های بلاک اینستاگرام چه طور میباشد؟
بلاک اینستاگرام اشکال مختلفی دارااست. از روی پیامی که اینستاگرام ارسال می‌نماید، میفهمید که حساب بلاک گردیده جزو کدام دسته میباشد.

بلاک شدن موقت
به عبارتی‌طور که از اسمش پیداست، این سبک بلاک شدن موقت میباشد. احتمالا از یک کار در اینستاگرام بیش تر از حد استعمال کرده‌اید. موقع بلاک موقت، پیام ذیل را اخذ میکنید:

بلاک شدن با تاریخ انقضا
این سبک بلاک شدن هم حدودا مثل بلاک موقت میباشد. با این تفاوت که برای مثال اینستاگرام شما‌را تا ۲۴ ساعت بلاک می‌نماید. اما خب در بین کاربرها چشم گردیده که در‌صورتی‌که در طی این زمان قانون ها را نقض نمایند، دوران بلاک زیادتر هم می‌گردد.

حتی گزینه داشتیم که تا ۳۰ روز این بلاک ادامه پیدا کرده!

بلاک شدن با تاریخ انقضا

بلاک شدن برای مدام یا این که اکشن بلاک
خب در این زمینه شما به صورت مستمر، یا این که برای یک بازه طولانی بلاک گردیده‌اید. این نوع بلاک معمولا رخداد میفتد که سود نقض ضوابط اینستاگرام میباشد.

اکشن بلاک اینستاگرام

برای رفع بلاک اینستاگرام چه کنیم؟
درحال حاضر که فهمیدید چرا اکانتتان هک گردیده، وقت رفع بلاک اینستاگرام میباشد.

شیوه‌های مختلفی برای بیرون شدن از بلاک وجود دارااست. ما این‌جا چندین طرز معرفی میکنیم که بالاخره یکی‌از آنها پاسخ می دهد. از همین آیتم ۱ استارت فرمائید و یکی از یکی‌از آزمون فرمائید، باشد که رستگار شویم😊

۱- از یک دستگاه دیگر و نتِ دیتا به کار گیری فرمایید
عارضه ها مختلفی برای بلاک شدن وجود دارااست. ممکن میباشد اینستاگرام، IP شمارا بلاک کرده‌باشد خیر اکانتتان را! بعد از یک گوشی یا این که لپتاپ دیگر (دستگاهی به غیر از قبل) به کار گیری فرمایید. توجه نمایید که به مکان وبِ WIFI، می بایست از دیتای تلفن همراه به کار گیری فرمائید.

۲- از اینستاگرام بخواهید شما‌را رفع بلاک نماید
فورا پس از دیدن پیام اکشن بلاک روی شیت، مورد‌ Tell Us را هم می بینید. فشار دادن این دکمه یعنی شما درخواست رفع بلاک دارید.

رفع بلاک اینستاگرام

۳- به اینستاگرام ریپورت بفرستید
در صورتیکه از عوارض بلاک شدن که فراتر کلام کردیم، هیچ کدام را انجام نداده‌اید و بی‌گناهید، پس به اینستاگرام گزارش دهید. به اینستاگرام صادقانه خبر بدهید که شما هیچ کاری نکرده‌اید. اینستاگرام هم پس از شناسایی سریعا شما‌را رفع بلاک می‌نماید. اما در‌حالتی که خلافی هم کرده‌اید، قطعا این مرحله را آزمون فرمایید!

چطور میتوانم به اینستاگرام ریپورت بفرستم؟
برای این‌که پیام بی‌گناه بودنتان را به اینستاگرام بفرستید، پروسه ذیل را طی نمائید:

اینستاگرام را گشوده نمایید و روی ۳ خط بالا سمت راست کلیک فرمائید.
پیکربندی رفع بلاک
به نصیب پیکربندی (setting) بروید.
گزارش رفع بلاک اینستاگرام
روی مورد Help کلیک فرمایید.
ریپورت بلاک اینستاگرام

درین نصیب سه آیتم میبینید که بایستی روی مورد نخستین یعنی Report a Problem کلیک نمایید. زمانی روی این مورد کلیک کردید، مجدد روی آیتم Report a Problem بعدی کلیک فرمائید.
پیکربندی اینستاگرام

این‌جا می بایست بنویسید که چه مشکلی اتفاق افتاده؟ به عنوان مثال برای رفع بلاک، میتوانید گزاره تحت را در نصیب خالی تایپ نمائید:
“for some reason I’ve been blocked though I haven’t done anything wrong “

بعد از آن هم مورد Submit را بزنید تا پیامتان به اینستاگرام ارسال خواهد شد.

بیرون شدن از بلاک اینستاگرام

۳- اکانت اینستاگرام و صورت بوکتان را به هم وصل نمائید
با وصل کردن اینستاگرام به حساب کانال اجتماعی دیگر، به اینستاگرام اثبات فرمایید که ربات نیستید. بالاخره بایستی یک جوری اعتماد اینستاگرام را جلب کنیم.

برای این عمل وارد نصیب پیکربندی (Setting) گردید. آن گاه به نصیب Account و قسمت Linked Account بروید. درین نصیب کانال‌های اجتماعی گوناگون مثل چهره بوک، توییتر و… را میبینید. یکی از را گزینش فرمایید و اکانت اینستاگرامتان را به آن وصل نمایید.

۴- ۴۸ ساعت تا رفع بلاک اینستاگرام طاقت نمایید
احتمال رفع بلاک اینستاگرام بعداز ۴۸ ساعت، به طور خویش به خویش زیاد میباشد. معالجه کلیه دردها شکیبایی میباشد. بالاخره شما از سمت اینستاگرام بلاک گردیده‌اید و آنبلاک شدن مقداری بازه زمانی می برد.

۵- داده ها پروفایلتان را کامل شدن نمائید
درصورتی که هنوز داده ها پروفایل و حسابتان ناقص میباشد، هرچه سریع‌خیس تکمیلش فرمائید. گهگاه اینستاگرام با دیدن یک پروفایل ناقص، فرض می‌نماید آن حساب ربات میباشد. به همین برهان آن اکانت را بلاک می‌نماید.

۶- اینستاگرام را حذف و مجددا نصب نمائید
یک کدام از چاره‌ها برای رفع بلاک اینستاگرام، حذف و نصب دوباره میباشد. مثل هنگامی که کامپیوترتان هنگ کرده و یک توشه خاموش، پر‌نور می کنید!

در‌حالتی که هیچ کدام از طریق‌های بالا پاسخ نداد، این طرز را هم آزمون فرمائید. بهرحال ضرر و زیان ندارد.

۷- پسورد اکانتتان را تغییر و تحول دهید
در حالتی‌که همگی طرز‌های بالا پاسخ نداد، پسورد اکانتتان را عوض فرمایید. بعضا از کاربرهای اینستاگرام با عوض کردن پسورد، از بلاک بیرون گردیده‌اند.

چه‌عمل کنیم که بلاک نشویم؟
به عبارتی‌طور که می دانید پیشگیری بهتر از معالجه میباشد. پس بیایید ببینیم چه کارهایی برای خودداری از بلاک شدن قادر خواهیم بود انجام دهیم.

۱-در صورتی نو واردید، تند نروید
گهگاه حساب‌هایی که جدیدا وارد اینستاگرام گردیده‌اند، بیش تر از حد کار می‌نمایند. یعنی در صورتی اخیرا حساب ساختید و وارد اینستاگرام شدید، استارت نکنید پست‌های سایر رو خیلی سریع لایک نمایید. زیرا معمولا ربات‌ها این عمل را انجام میدهند.

بعداز ساختن حساب می بایست چه کنم؟

عملکرد نمائید عکس‌های فردی یا این که محتوای خودتان را پست نمایید. بهتر میباشد پیش از کامنت گذاشتن و لایک کردن پست‌های سایر، ۱۰ تایی پست در پروفایلتان داشته باشید.

۲- فعال باشید
در صورتیکه فعالیتتان را متوقف فرمائید، یعنی کسی را لایک نکنید، کامنتی نگذارید و پستی هم ارسال نکنید اینستاگرام به شما مشکوک می شود. یعنی پیش خودش می گوید پس این حساب مطلقا ربات میباشد و بلاک می‌نماید. عملکرد نمائید دستکم هفته‌ای دوبار پست بگذارید.

۳- اسپم نباشید
بیش تر از حد کامنت و ایموجی ارسال نکنید! کلا در‌حالتی که در اینستاگرام در انجام هر عملی زیاده‌روی نمایید بلاک می شوید. پس اسپم نباشید.

درآخر این‌که…
نکته اخلاقی این نوشته ی علمی چه است؟ زیاده‌‌روی در هرچیزی عواقب دارااست.

پس خیر صرفا در اینستاگرام، حتی‌در معاش فردی هم کوشش نمایید در انجام هیچ کاری زیاده‌روی نکنید!

ما درین نوشته‌علمی تلاش کردیم همگی نکات مرتبط با اکشن بلاک اینستاگرام را به شما توضیح دهیم. یعنی از این‌که اکشن بلاک چه میباشد؟ یکسری سبک بلاک داریم؟ عارضه ها بلاک شدن و طرز‌های رفع بلاک اینستاگرام چه می باشد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *